"O prawie i prawnikach okiem Wrocławskiego prawnika."

Na naszym blogu dowiesz się o aspektach prawnych związanych ze spółkami skutecznym i inwestowaniem

Podejmując działalność gospodarczą prędzej, czy później będziemy musieli zmierzyć się z problemem nieuczciwych kontrahentów.

W takiej sytuacji musimy działać bardzo szybko, gdyż najczęściej nie jesteśmy jedynymi poszkodowanymi osobami. Na początku warto załatwić całą sprawę polubownie. Do tego celu możemy spotkać się z naszym dłużnikiem, a w ostateczności poinformować go o postępowaniu windykacyjnym. 
Gdy po wszystkich formalnościach i sprawach sądowych, nasz dłużnik nie będzie chciał zwrócić nam pieniędzy, do tego celu zostanie wykorzystana kancelaria komornicza. Komornik sądowy z Bydgoszczy z urzędu postara się o ściągnięcie zaległych zobowiązań(więcej informacji tutaj). Niestety, ale to, czy otrzymamy nasze pieniądze zależy od wielu czynników. Po sprzedaniu majątku dłużnika najpierw zostaną opłacone usługi komornicze, a dopiero później pieniądze zostaną podzielone wśród poszkodowanych ofiar. 
Kolejność otrzymywania należności będzie zależała od tego jak szybko wnieśliśmy całą sprawę do sądu. W przypadku, kiedy zbyt długo zwlekaliśmy z podaniem dłużnika do sądu, możemy zająć dalekie miejsce w kolejce poszkodowanych osób. Może się okazać, że majątku dłużnika nie starczy już na pokrycie zobowiązań w stosunku do naszej firmy i w tej sytuacji zostajemy bez pieniędzy, ale z wysokim rachunkiem za koszty sądowe. 
Dlatego tak ważne jest, aby w tej całej sprawie od razu działać skutecznie i bez żadnych skrupułów nie czekać miesiącami na litość ze strony dłużnika. Jeśli ktoś potrafi oszukiwać nas z zimną krwią i zamawiać nasze usługi z pełną świadomością braku pieniędzy na zapłacenie za nie, to nie powinniśmy go żałować.

Oto co uchwycił nasz reporter

usługi prawnicze

notariusz

prawnik